• Profil szkoły

Serdecznie witamy

Serdecznie witamy na stronie

Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Szwagrowie.

Nasza placówka jest szkołą publiczną.

Organem prowadzącym jest Gmina Osiek,

a nadzór pedagogiczny sprawuje

Świętokrzyski Kurator Oświaty.

Wizja: Wychowanie człowieka kulturalnego, tolerancyjnego, szlachetnego, troskliwego, wrażliwego, odpowiedzialnego za siebie i innych

Obecnie w naszej szkole uczy się 103 uczniów. Przygotowanie merytoryczne nauczycieli oraz ich osobiste zaangażowanie w kształcenie i rozwój szkoły należy ocenić wysoko. W szkole oprócz nauczycieli zatrudnieni są psycholog, pedagog, logopeda, pedagog specjalny, którzy zapewniają pomoc pedagogiczno – psychologiczną uczniom.

Uczniowie mają do dyspozycji świetlicę szkolną, bibliotekę, salę gimnastyczną oraz pracownię komputerową z dostępem do Internetu. Dysponujemy również klasopracownią bogato wyposażoną w nowoczesny sprzęt, dzięki programowi "Laboratoria przyszłości" .

Nasza szkoła jest bezpieczna, przyjazna i tolerancyjna. Uczniowie uzyskują wysokie wyniki kształcenia potwierdzone wynikami egzaminów zewnętrznych. W 2023 roku Ósmoklasiści na egzaminie osiągneli najwyższy wynik w powiecie staszowskim. Dzieci rozwijają różnorodne zainteresowania  poprzez korzystanie z szerokiej oferty zajęć pozalekcyjnych. Mają możliwość biegłego opanowania dwóch języków obcych. Szkoła posiada wypracowany system opieki nad uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi: mającymi problemy i wybitnie uzdolnionymi. Wychodzimy naprzeciw dzieciom z niepełnosprawnościami oraz ich rodzinom, oferując profesjonalną pomoc i wsparcie.

Dążymy do tworzenia nowoczesnego warsztatu pracy każdego nauczyciela. Szkoła stara się stworzyć płaszczyznę współpracy dla uczniów, nauczycieli i rodziców, by ich zdolności, kompetencje i twórczy potencjał zostały w pełni wykorzystane.