• Świetlica

Świetlica szkolna jest pozalekcyjną formą wychowawczo-opiekuńczej działalności szkoły, której celem jest zapewnienie zorganizowanej opieki wychowawczej  po zakończeniu zajęć lekcyjnych do czasu wyjścia ucznia lub odebrania go przez rodziców (opiekunów prawnych) lub osoby przez nich upoważnionej.

Zajęcia świetlicowe rozpoczynają się po zakończeniu zajęć lekcyjnych i trwają do godziny 15:00.

Do zadań ogólnych świetlicy szkolnej należą

• Organizacja pracy w świetlicy;
        • Wychowanie w zdrowiu przez kulturę fizyczną, i racjonalne odżywianie;
        • Kształcenie u wychowanków nawyków samorządności oraz umiejętności współżycia w zespole, poprawnego zachowania i wzajemnej życzliwości;
        • Przygotowanie do udziału w życiu społecznym
        • Kształtowanie postaw moralnych i patriotycznych;
        • Rozwijanie zainteresowań, zamiłowań i uzdolnień dzieci;
        • Wspomaganie procesu dydaktycznego.

Świetlica zapewnia zajęcia świetlicowe uwzględniające potrzeby edukacyjne  oraz rozwojowe dzieci, a także ich potrzeby psychofizyczne, w szczególności zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów, zajęcia zapewniające prawidłowy rozwój fizyczny oraz odrabianie lekcji.

DOKUMENTY DO POBRANIA: