Wywiadówka- czyli spotkanie z rodzicami w PSP im. Św. Jana Pawła w Szwagrowie odbędzie się 30.11.2016r. o godzinie 15 00
SPOTKANIE PIERWSZAKÓW
WYCIECZKA
Dnia 3 października 2016 roku odbyła się wycieczka do miejscowości Chrusty. Pojechali na nią uczniowie klas 0 – III pod opieką Jolanty Żmudy, Wiesławy Kos, Haliny Kwietniewskiej i Grażyny Żyła.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Akwarium Oceanika. Zobaczyliśmy tu kilkaset różnych gatunków fauny i flory z całego świata. W akwariach znajdowały się: kolorowe ryby, koniki morskie, meduzy, ośmiornice, krewetki, kraby oraz rekiny i różnego rodzaju rośliny a oprowadzający nas przewodnik scharakteryzował nam środowiska przyrodnicze w których żyły.
Na terenie kompleksu Świętokrzyska Polana byliśmy również w Parku Miniatur, w którym zobaczyliśmy 20 najsłynniejszych budowli z całego województwa świętokrzyskiego. Wchodząc na teren Parku otrzymaliśmy zestaw słuchawkowy, a zwiedzanie z elektronicznym przewodnikiem dopasowane było do wieku odbiorcy.
Wycieczka zakończyła się pobytem w MacDonaldzie.
Zmęczeni, ale zadowoleni szczęśliwie dotarliśmy do domu późnym popołudniem.
ŚNIADANIE DAJE MOC
Dnia 7 listopada 2016 roku, aby zwiększyć świadomość dzieci na temat zdrowego odżywiania się przedszkolaki, uczniowie klas 0-III oraz klasy IV-VI wzięli udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”.
Uczniowie z pomocą wychowawców najpierw przygotowali kolorowe kanapki, owoce warzywa, soki, a potem wspólnie spożywali śniadanie.
Przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku, a także zasad zdrowego odżywiania się.
Wszystkie te działania z pewnością przyczynią się do utrwalenia nawyków żywieniowych naszych uczniów.
KSIĄŻKA MOIM PRZYJACIELEM
Sprawozdanie z cyklu zajęć pt. „Książka moim przyjacielem”
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska
1. Dzień głośnego czytania
2. Dzień postaci z bajek
3. Plakaty – „1000 powodów, by czytać”
4. Wybór najciekawszego przebrania.
Dnia 26 października w naszej szkole odbył się cykl zajęć pt. „Książka moim przyjacielem”. Wzięli w nich udział wszyscy uczniowie z klas IV-VI. Uczniowie przebrani za postacie literackie przedstawiali przygotowane prezentacje multimedialne na w/w temat. Następnie wybrani przedstawiciele prezentowali fragment wybranego utworu, a zadaniem pozostałych uczniów było odgadnięcie autora i tytułu dzieła. Kolejnym punktem było czytanie baśni dzieciom z przedszkola i klas młodszych, a baśniowe postacie (przebrani uczniowie) cieszyły się szczególnym zainteresowaniem u dzieci. Następnie uczniowie podzieleni na grupy wykonywali plakaty na temat książki i powodów, dla których warto ją przeczytać.
Wszystkie prace były oryginalne i ciekawe. Za wykonanie zadania wszyscy uczestnicy otrzymali oceny celujące i zachowanie wzorowe.
AKCJE CHARYTATYWNE
UROCZYSTA AKADEMIA
Dzień 12 października był dniem wyjątkowym w naszej szkole, ponieważ świętowaliśmy:
- Ślubowanie klasy I
- Rocznicę nadania imienia szkole
- Dzień Nauczyciela
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 8.00 uroczystą mszą świętą odprawioną przez proboszcza parafii ks. Piotra Górę. Po mszy nastąpił przemarsz do szkoły, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Nasza społeczność szkolna świętowała drugą rocznicę nadania szkole imienia Św. Jana Pawła II. Całej uroczystości przyświecało hasło: „SŁOWAMI PATRONA WSPARCI GODNIE PRZEZ ŻYCIE IŚĆ CHCEMY”.
W tym dniu pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pasowania na uczniów szkoły dokonała pani Dyrektor Anna Kłoda, upominki wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Osiek - pan Rafał Łysiak.
Przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej (potocznie zwanym Dniem Nauczyciela) przygotowali uczniowie z koła teatralnego. Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.
Na zakończenie Akademii głos zabrała p. Dyrektor Anna Kłoda, która mówiła o trudnej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Następnie Pani Dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora a Pan Burmistrz Nagrody Burmistrza wyróżnionym nauczycielom.
Miłym akcentem dla wszystkich była słodka kremówka, o którą zadbała Rada Rodziców.
Europejski Dzień Języków
W tym roku szkolnym Europejski Dzień Języków obchodziliśmy pod hasłem „ Języki to nasza siła”. Uczniowie klas IV-VI, pod kierunkiem pań - Moniki Popielskiej i Doroty Forma, przygotowali z tej okazji inscenizacje dialogów i wiersze w których zachęcali do nauki języków obcych. Uczniowie klas I-III umilili słuchaczom ten czas piosenkami w języku angielskim. Obchody odbyły się w ostatnim tygodniu września, kiedy to trwała również wystawka związana z krajem, którego języka uczniowie uczą się w szkole. Dotyczyła ona Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, znalazły się tam min.: ilustracje wykonane przez uczniów, modele symboli Londynu, takie jak czarna taksówka, czerwony piętrowy autobus, zegar Big Ben oraz plansze zawierające informacje o tym kraju.
OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA RODZINY SZKÓŁ IM. ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II
Dnia 13 października 2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II, która została zorganizowana po raz szesnasty.
Około 18 tys. uczniów, studentów oraz nauczycieli i dyrektorów z ok. 420 szkół noszących imię Jana Pawła II przybyło w czwartek na Jasną Górę. W czasie pielgrzymki odczytano Akt Zawierzenia Matce Bożej, list uczestników spotkania do Ojca św. Franciszka, a także poświęcono pamiątkowe różańce z napisem „Jezu, Ufam Tobie”. Oprawę muzyczną przygotowali uczniowie progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie. Organizatorzy pielgrzymki zadeklarowali przekazanie pomocy finansowej dla hospicjum dziecięcego na Podkarpaciu, a także dla rodziny repatriantów z Kazachstanu.
Wycieczka do Stobiernej
Sprawozdanie z wycieczki do Stobiernej
Dnia 26 września 2016r. odbyła się wycieczka szkolna do Stobiernej, małej miejscowości obok Dębicy. W wycieczce tej brali udział uczniowie klas: lV, V, Vl Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła ll w Szwagrowie. W Stobiernej znajduje się piękna Osada Słowiańska. Jest to miejsce, w którym można poczuć prawdziwą średniowieczną atmosferę. Sprzed szkoły wyruszyliśmy autokarem około 7.30. Do Osady Słowiańskiej dojechaliśmy o godzinie 10.00 przekraczając bramę grodu z charakterystycznym dzwonem, zostaliśmy powitani przez gromadkę zwierząt, czyli stadko kur, koguta, kozy i kota. Zaraz potem powitali nas mieszkańcy grodu, którzy oprowadzali nas po osadzie i ciekawie opowiadali o życiu i kulturze Słowian. Na początku zwiedziliśmy wieżę wartowniczą, z której roztaczał się piękny widok na okolicę. Następnie spacerowaliśmy po osadzie, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć stare zabudowania. Każda chata pokryta była strzechą i otoczona drewnianą palisadą. W jednej z chat oglądaliśmy dawne uzbrojenie, tarcze, kolczugi, łuki i inne bardzo ciekawe przedmioty służące do walki i obrony. W innej zobaczyliśmy jak mieszkali i jak się ubierali ludzie bardzo dawno temu. Po zwiedzeniu wioski mogliśmy uczestniczyć w kilku warsztatach przygotowywanych przez mieszkańców grodu i w sposób namacalny poznać kulturę naszych przodków sprzed ponad 1000 lat. Przygotowywaliśmy słowiański przysmak, podpłomyk pieczony na ognisku. Pisaliśmy na woskowych tablicach używając znaków np. drzewo oznaczało życie. Byliśmy również w średniowiecznej kuźni, gdzie wspólnie z tamtejszym kowalem wykonywaliśmy proste, a jednak w tamtych czasach bardzo użyteczne elementy z żelaza. Pod koniec wycieczki mogliśmy odpocząć i posilić się własnoręcznie pieczonymi kiełbaskami. Około godz. 13.00 wyruszyliśmy w podróż powrotną. Na miejsce dojechaliśmy około godz. 14.30.
Wycieczkę uważam za udaną, dzięki niej mogłem się wiele dowiedzieć o życiu naszych przodków.
Mikołaj Smoliński
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Szwagrowie informuje, że dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno- wychowawczych w roku szkolnym 2016/17 zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010r zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego są:
- 31 października 2016r
- 22 grudzień 2016r
- 13 marzec 2017r
- 19 kwiecień 2017r
- 2 maj 2017r
- 16 czerwiec 2017r
WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM
01.09.2016 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17
OGŁOSZENIE
OGŁOSZENIE
ZGODNIE Z ROZPORZĄDZENIEM RADY MINISTRÓW Z DNIA 5 LIPCA 2016R ORAZ ZARZĄDZENIEM BURMISTRZA MIASTA I GMINY OSIEK NR 41/16 W SPRAWIE SZCZEGÓŁOWYCH WARUNKÓW UDZIELANIA POMOCY FINANSOWEJ UCZNIOM NA ZAKUP PODRĘCZNIKÓW W ROKU 2016 „WYPRAWKA SZKOLNA” INFORMUJĘ, ŻE POMOC UDZIELANA JEST NA WNIOSEK RODZICÓW ZŁOŻONY DO DYREKTORA SZKOŁY , DO KTÓREJ UCZEŃ BĘDZIE UCZĘSZCZAŁ W ROKU SZKOLNYM 2016/17. WYPRAWKĄ W TYM ROKU OBJĘCI SĄ TYLKO UCZNIOWIE KLASY VI.
WNIOSKI WRAZ Z ZAŁĄCZNIKAMI NALEŻY SKŁADAĆ W NIEPRZEKRACZALNYM TERMINIE DO DNIA 5 WRZEŚNIA 2016R
WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE W SZKOLE W SZWAGROWIE
W środę 1 czerwca 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Szwagrowie świętowano Dzień Rodziny. Na uroczystość przybył Burmistrz Miasta i Gminy Osiek Rafał Łysiak, ksiądz proboszcz Piotr Góra, licznie wzięli udział rodzice. Wspólną zabawę rozpoczął występ uczniów oddziału przedszkolnego i klas 0-3, czyli przygotowana specjalnie na te okazję inscenizacja słowno-muzyczna z dedykacją dla rodziców. Dzieci otrzymały w nagrodę za piękny występ słodkości od pana burmistrza i swoich wychowawców. Pani dyrektor Anna Kłoda złożyła życzenia rodzicom, podziękowała też nauczycielom i uczniom za przygotowanie pięknej uroczystości. Po występach było wspólne pieczenie kiełbasek i rodzinny piknik. Wszystkim dopisywały znakomite humory, a uśmiech nie znikał z twarzy.
WYCIECZKA DO STAREGO SĄCZA
Na całodzienną wycieczkę autokarową do Starego Sącza, wybrali się 19 maja 2016 r. uczniowie klasy drugiej i trzeciej wraz z rodzicami.
Opiekunami wycieczki byli: ksiądz Piotr Góra, Grażyna Żyła, Wiesława Kos i Dorota Forma.
O godz. 9.00 grupa przyjechała do Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu gdzie odbyła się projekcja filmu o św. Kindze. Uczestnicy rozpoczęli zwiedzanie z przewodnikiem. Trasa zwiedzania obejmowała : Ołtarz Papieski, Muzeum Jana Pawła II, klasztor sióstr Klarysek, Basztę Kowalską i Bramę Saklerską, Kościół pw. Świętej Trójcy, Dom św. Kingi, Rynek, Muzeum Regionalne im. Seweryna Udzieli, Źródełko św. Kingi.
Po zwiedzaniu poszliśmy na obiad. Następnie odbyły się animacje w anielskim towarzystwie i zabawy ruchowe przy muzyce. Na koniec wszystkim dzieciom wręczono świadectwa ukończenia Starosądeckiej Akademii Świętości. Wielką atrakcją dla dzieci był plac zabaw , na którym wszyscy świetnie się bawili.
Wycieczkowicze podążając śladami św. Kingi i św. Jana Pawła II poznali niezwykłe bogactwo duchowe i religijne pozostawione w Starym Sączu przez dwoje wielkich Małopolan, oraz miło spędzili czas w towarzystwie swoich rodziców i opiekunów.
UNIA EUROPEJSKA
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie