• DZIEŃ KOBIET

• "Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen. Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet.  W ten wyjątkowy dzień zostały one powitane kwiatami oraz drobnymi upominkami a w klasach i na szkolnych korytarzach czuć było wyjątkową atmosferę.

• 21 lutego – Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego corocznie obchodzony jest 21 lutego. W każdym roku, święto odbywa się pod różnymi hasłami .Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem’’ Poprzez edukację wielojęzyczną ku zrównoważonej przyszłości”.

Uczniowie z klas 4- 8 jak co roku wzięli udział w XI edycji Dnia Języka Ojczystego. W pierwszym etapie odbył się konkurs na „ Szkolnego Mistrza Ortografii”.

W kat. Kl. 4-6:

I miejsce- Natalia Janiec ( kl.VI)

II miejsce- Magdalena Mnich( kl. V)

III miejsce- Wojciech Grabowski( kl. V)

Kl. 7- 8

I miejsce- Zuzanna Żyła( kl.8)

II miejsce- Zuzanna Cecot( kl. 7)

III miejsce- Maria Równiak( kl. 7)

Kolejnym punktem programu było przygotowanie plakatów oraz głośne czytanie fragmentów wybranych lektur. Na zakończenie uczniowie przygotowali łamańce językowe.

Dzień Języka Ojczystego upłynął w miłej i wesołej atmosferze, a my będziemy kontynuować zmagania z językiem ojczystym na co dzień oraz w kolejnej edycji.

• TEST WIEDZY O CHOPINIE

Osoby, które przeszły do drugiego etapu:

1. Gatny Julia
            2. Cecot Zuzanna
            3. Janiec Natalia
            4. Jeczeń Nikola
            5. Janiec Maciej
            6. Janiec Bartłomiej
            7. Żyła Julia
            8. Grabowski Wojciech
            9. Pełka Natalia
            10. Żyła Miłosz

Gratulacje!

Poniżej link do przygotowania się na II etap.

II-etap-test-odsluchowy.pdf