• Zielona Szkoła

• „Zielona szkoła” w Ustce

W dniach od 17 do 21 czerwca uczniowie klas IV – VIII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Szwagrowie uczestniczyli w „zielonej szkole” w nadmorskiej miejscowości Ustka.

Podróż była długa i męcząca. Mimo to, zaraz po przyjeździe,udaliśmy sięprzywitać się z morzem.

Następny dzień rozpoczęliśmy od spaceru po Ustce oraz pobytu na plaży. Uczniowie wykonywali budowle z piasku, grali w piłkę oraz uczestniczyli w zawodach sportowych na plaży.Natomiast wieczorem było ognisko, pieczenie kiełbasek i wspólny śpiew piosenek.

Kolejnego dnia była wycieczka do Gdańska, Gdyni oraz Sopotu. Uczestnicy podziwiali najważniejsze miejsca Trójmiasta, słuchali opowieści przewodnika oraz spacerowali po molo w Sopocie.

Przedostatni dzień pobytu rozpoczęliśmy od spaceru i zwiedzania Ustki. Po obiedzie  udaliśmy sięna plażę, abypożegnać się z morzem.Wieczorem była jeszcze dyskoteka.

Bardzo przyjemnie spędziliśmy czas, spacerując po tej urzekającej miejscowości i podziwiającwidok bezkresnego morza, który wszystkich napawał zachwytem.

Wyjechaliśmy następnego dnia rano z wielkim żalem, że musimy opuścić to urocze miejsce.Naprawdę miło spędziliśmy ten czas i zapamiętamy go na długo.

• EDUKACYJNE WYJAZDY

• Wycieczki przedszkolaków

W poniedziałek, 9 maja 2022 r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do sali zabaw Yupi Park w Tarnobrzegu. Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną, ale także stanowiła doskonałą okazję do radosnej zabawy i  rozładowania dziecięcej energii.

Kolejna wycieczka odbyła się 23.05. 2022 r. Tym razem wraz z uczniami kl.0 przedszkolaki zwiedziły zoo „Leśne Zacisze” w Lisowie. Celem naszej wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt mieszkających w zoo, kształtowanie świadomości przyrodniczej dzieci, integrowanie grupy oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Podczas wycieczki dzieci poznały wiele nowych gatunków zwierząt, m.in. zebry, strusie, lamy, szopy,  lwy, konie ,wielbłądy i wiele innych. Pobyt w zoo dostarczył dzieciom wiele radości i był dla nich wspaniałą lekcją przyrody.

• DZIEŃ RODZINY

• Dzień Rodziny

Dzień Mamy, Taty i Dziecka jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości. My także postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego 1 czerwca 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Zaproszeni na uroczystość rodzice mogli obejrzeć występy swoich dzieci, które z zaangażowaniem zaprezentowały bliskim montaż słowno-muzyczny. Były życzenia i słowa podziękowania dla rodziców, a przy tym wiele wzruszeń. Dzień Rodziny to nie tylko występy ale też naprawdę rodzinne, wspólne spędzanie czasu. Całość spotkania uwieńczyły wspólne zabawy  i pieczenie kiełbasek.

• Wycieczka rowerowa

• We wtorek 31 maja 2022 roku odbyła się wycieczka rowerowa uczniów klasy VII i VIII do pobliskiej Ossali, Lesiska i Strużek. Jej celem było odkrywanie lokalnych śladów historii oraz promowanie aktywności fizycznej.

Program wycieczki uwzględniał trzy miejsca. Zaczęliśmy od wizyty w Domu Pamięci Adama Bienia, po którym oprowadziła nas pani Ewa Buda dyrektor PSP im. Heleny i Józefa Świątyńskich w Ossali. Poznaliśmy wiele ciekawych faktów na temat młodości, pasji, pracy oraz działalności politycznej Adama Bienia. Zobaczyliśmy zgromadzone tam  liczne pamiątki, dokumenty, listy i zdjęcia.

Następnie udaliśmy się do Lesiska, pod krzyżwzniesiony przez Jędrusiów, gdzieodbyła się krótka lekcja historii i uczczenie pamięci członków oddziału dywersyjno-bojowego.

Z Lesiska pojechaliśmy do Leśniczówki w Strużkach na spotkanie z  panem Cezarym Frankiewiczem. Leśniczy z pasją opowiedział uczniom o swoim zawodzie. Wyjaśnił jakzostać leśnikiem, jakie cechy i predyspozycje ułatwiają wykonywanie zawodu, jakie obowiązki ma osoba, która podejmuje taką pracę. Po części edukacyjnej przyszedł czas na pieczenie kiełbasek na ognisku i rozmowy. Wszyscy uczniowie i opiekunowie dostali od leśniczego upominki.

Wycieczka dostarczyła uczniom wielu wrażeń, a także była aktywną formą zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Wróciliśmy lekko zmęczeni, ale zadowoleni.