• Święto Niepodległości

• Dnia 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości.
            Część artystyczną poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie uczniowie z klas IV- VIII przybliżyli wszystkim zebranym historię naszego kraju- czasów , gdy Polska straciła niepodległość i na 123 lata zniknęła z mapy Europy.
            Opowiadali o walce z zaborcami, licznych powstaniach narodowych oraz o patriotyzmie naszych przodków. Zostały odśpiewane piękne pieśni patriotyczne.
            Młodzież zaprezentowała wzruszający i ciekawy program artystyczny, który był niezwykle pouczającą lekcją historii.

• ŚLUBOWANIE  KLASY  PIERWSZEJ

Dnia 13 października 2022 roku odbyło się uroczyste ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW. W uroczystości wzięli udział pani Dyrektor Anna Kłoda, BMiG Osiek Rafał Łysiak, Sekretarz Dorota Skotarek, rodzice, nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły.

Najpierw wprowadzono sztandar i odśpiewano hymn państwowy. Pani Dyrektor powitała wszystkich zebranych na tej uroczystości. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana pod kierunkiem wychowawczyni Wiesławy Kos. Pierwszoklasiści odświętnie ubrani zatańczyli poloneza, zaśpiewali piosenki i wyrecytowali wiersze. Po  prezentacji swoich umiejętności przed pocztem sztandarowym złożyli uroczyste ślubowanie. Pani Dyrektor dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia.

Wychowawczyni wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy, medale, zakładki i plany lekcji. Rodzice rożki obfitości, a BMiG oraz pani Sekretarz wręczyli plecaki.

Po uroczystości pierwszoklasiści wrócili do klasy gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

• Pierwsza pomoc

• W dniu 24 października odbyły się w naszej szkole warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Zajęcia odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie kl. 4-8, 1-3, przedszkole i klasa 0.

Warsztaty poprowadziła pani Dorota Kiljan, a ich celem było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, a w szczególności przywracania akcji serca.

Wychowankowie z zapałem i dużym zaangażowaniem ćwiczyli pod opieką pani ratownik. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie, a w przypadku małych dzieci na swoich misiach.

Była to doskonała lekcja- połączenie zabawy z przekazywaniem istotnej wiedzy.

• Turniej piłki halowej

• Dnia 24 października 2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Prezesa Grupy Azoty „Siarkopol” pod hasłem „Dbamy o zdrowie z Siarkopolem”.

Patronat honorowy nad spotkaniem objęła pani Wiceminister Sportu i Turystyki, Poseł na Sejm RP- Anna Krupka.

Turniejowi patronują Burmistrz Miasta i Gminy Osiek- Rafał Łysiak i Radni Rady Miejskiej w Osieku- Piotr Baran i Paweł Wdowiak.

W rozgrywkach wzięło udział 5 drużyn z kl. IV, V, VI reprezentujących sąsiednie szkoły. Ponieważ nasza szkoła kładzie duży nacisk na zdrowie, bezpieczeństwo i integrację uczniów, dlatego bardzo nas cieszy fakt bycia gospodarzem w/w imprezy.

Poprzez organizację takich spotkań mamy nadziej, że wpajamy młodzieży zdrowy styl życia oraz podnosimy świadomość, jak ważny w życiu człowieka jest sport.

Dodatkowo jest nam bardzo miło, że przybyło tak wielu gości, którzy swoją obecnością uświetnili turniej międzyszkolny.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tym sportowym wydarzeniu. Mamy nadzieję na kolejne tego typu spotkania, które wierzymy, że zaowocują zdrowym stylem życia u naszych dzieci, a może wyłonią przyszłych zawodowych sportowców.

• Harcerski obowiązek

• W październiku harcerze 49 Drużyny Harcerskiej im. Szare Szeregi porządkują miejsca pamięci w naszej okolicy. W tym roku pomnik poległych podczas pacyfikacji Strużek w czasie II wojny światowej posprzątali harcerze z klasy VI- Magdalena Mnich, Wiktor Cuber i Wojciech  Grabowski. Obelisk upamiętniający miejsce zakwaterowania Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie” położony w Tursku Wielkim uporządkowali - Małgorzata Pawełek z klasy IV i Kacper Piróg z klasy VI.Harcerze zapalili również znicze w imieniu całej społeczności szkolnej