• BAL KARNAWAŁOWY

• Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 24 lutego 2022roku.

• Rozstrzygnięty konkurs literacki pt. „Bezpieczni w sieci”

• 8 lutego w całej Europie obchodzone jest ważne święto - Dzień Bezpiecznego Internetu. Tego dnia w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs literacki pt. „Bezpieczni w sieci”.

Prace nadesłali uczniowie z klasy IV, V i VIII.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz rozwijanie talentów literackich.

Wybór najlepszego wiersza był niełatwy, ponieważ wszyscy wykazali się pomysłowością i prezentowali wysoki poziom.

Zwycięzcą konkursu został Jakub Smoliński kl. V

"Bezpieczni w sieci"

Koleżanko, kolego popatrz wysoko w niebo,

ile gwiazd na niebie tyle zagrożeń w sieci

czeka na ciebie.

Jedna z gwiazdek przypomina,

by nigdy nie ujawniać informacji o sobie

i rodzinie.

Druga palcem kiwa i upomina, by

nie ufać nieznajomym poznanym

w necie.

Ta mocno wirująca po niebie

mówi do ciebie - Szanuj innych w Internecie!!!

Do tego podpowiada, że rozwaga to podstawa.

Ile gwiazd mocno świeci, tyle wirusów krąży w sieci.

Jedyna na to rada, kup antywirus

i pozbądź się gada.

Koleżanko, kolego nie marnuj czasu swego.

Kiedy często przed komputerem siadasz,

w nałóg wpadasz.

Lepiej spójrz na niebo, zobacz ile

gwiazdek na niebie, czeka na ciebie.

Wyróżnione prace:

Jakub Sławiński kl. IV

Amelia Matusik kl. VIII

Mateusz Forma kl. VIII

Zwycięzcy i wyróżnionym uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone po powrocie do nauki stacjonarnej.

• Dnia 10 lutego nauczyciele wszystkich przedmiotów kl. IV-VIII będą pełnili dyżur w szkole od godz. 13.00 do 15.00.

Wyniki nauczania i zachowania z I semestru znajdują się w dzienniku elektronicznym. W razie pytań lub wątpliwości, zapraszamy rodziców na spotkanie z nauczycielami dyżurującymi w wyznaczonym terminie.

• Ważna informacja

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka od czwartku 27 stycznia do 27 lutego 2022 wszyscy uczniowie klas 5-8 i szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą mieli zajęcia w formie zdalnej. Przedszkolaki i uczniowie klas 1- 4 szkół podstawowych będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym

• Konkurs ortograficzny

Dnia 7 grudnia 2021r. w Staszowie odbył się XIX Powiatowy Turniej Ortograficzny. Uczestniczyli w nim uczniowie wszystkich typów szkół.

Konkurs odbył się w następujących kategoriach:

Kl. IV- VI

Kl. VII- VIII

W dyktandzie pt. ”Pohukująca sowa pójdźka” dla klas IV- VI trzecie miejsce zajęła uczennica naszej szkoły z kl. VI- Natalia Janiec.

Gratuluję- Monika Popielska

Przypominamy, że dni 22 grudnia 2021r. i 7 stycznia 2022r. są w naszej szkole dniami wolnymi od zajęć szkolnych.

Zimowa przerwa świąteczna 23 grudnia 2021- 2 stycznia 2022r.

• Komunikat dotyczący nauki zdalnej od 20.12.2021r.

Drodzy rodzice  w związku z utrzymującą się, wysoką liczbą nowych zakażeń oraz pojawieniem się nowej mutacji koronawirusa Ministerstwo Zdrowia w dniu 7 grudnia 2021 r. ogłosiło zawieszenie nauczania stacjonarnego w szkołach podstawowych i szkołach ponadpodstawowych na okres od  20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r.  Przedszkola i żłobki pracują w trybie stacjonarnym. Normalnie pracuje też stołówka i świetlica.szkolna.

• Informacja dla rodziców

Rodzice, którzy jeszcze nie założyli konta na e-dzienniku i mają z tym problem proszeni są o kontakt ze szkolnym administratorem Panią Bożeną Pawełek przez email: bozena.pawelek@op.pl

Pani B. Pawełek ustali z Państwem termin i sposób pomocy indywidualnie.

A. Kłoda

• WYWIADÓWKA

INFORMUJEMY, ŻE W DNIU  25 LISTOPADA 2021 OD GODZINY 16.00 DO 17.30 W NASZEJ SZKOLE ZAPLANOWALIŚMY INDYWIDUALNE SPOTKANIA Z RODZICAMI.

RODZICE PROSZENI SĄ O ZACHOWANIE DYSTANSU SPOŁECZNEGO I NOSZENIE MASECZEK NA TERENIE SZKOŁY.

• UROCZYSTA AKADEMIA

• Dnia 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego w ramach akcji „Szkoła do hymnu 2021”

Akademia wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Uczniowie klasy VI i VII  recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

• LIST DO TATY

• ‘’List do Taty’

Wczerwcu 2021 r. uczniowie z klasy 4 brali udział w VI Edycji konkursu literackiego ‘’List do Taty’’ pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka- Mikołaja Pawlaka.

Podstawowym celem konkursu było propagowanie postaw odpowiedzialnego Ojca. Prace uczniów zostały odesłane do biura senatorskiego w Kielcach.

11 października 2021 roku dyplomy i nagrody wręczył uczniom Senator Rzeczpospolitej Polskiej- Jacek Włosowicz, który z tej okazji odwiedził naszą szkołę.

Nagrody otrzymali:

Magdalena Mnich- uczennica klasy 5

Jakub Smoliński- uczeń klasy 5

Uczniów przygotowywała Monika Popielska.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!