• NFORMACJA DLA RODZICÓW

Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.

Placówki wychowania przedszkolnego nadal pracują bez zmian, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

• DZIEŃ KOBIET

Zyczenia_z_okazji_Dnia_Kobiet_-_klasa_IV.pdf

Zyczenia_z_okazji_Dnia_Kobiet_klasa_VII_.pptx

DZIEN-KOBIET-8-MARCA.Błażej Sulik-docx -

Rozwiąż quiz na Dzień Kobiet i przekonaj się, co wiesz o tym święcie!

Wielkimi krokami zbliża się do nas wyjątkowy dzień - święto wszystkich kobiet - matek, córek, dziewczyn, żon i koleżanek. Dzień ten ma długą tradycję i symbolizuje niejako trudną drogę kobiet do równości  i niezależności.

Początki święta kobiet miały miejsce już w starożytności, kiedy w pierwszym tygodniu marca Rzymianie hucznie obchodzili rozpoczęcie roku i macierzyństwo. W dniu zwanym Matronalia, mężczyźni z radości i wdzięczności obdarowywali kobiety przeróżnymi upominkami i zasypywali je najszczerszymi życzeniami.

Bezpośrednią przyczyną powstania Dnia Kobiet, były organizowane w Stanach Zjednoczonych strajki przeciwko trudnym warunkom pracy, braku równouprawnienia oraz poszanowania ze strony mężczyzn. Podczas jednego z nich, 8 marca 1908 roku w Nowym Jorku, kobiety walczące z uciskiem zostały zamknięte w fabryce, gdzie wybuchł pożar.

Tragedia stała się symbolem walki o równość i poszanowanie. Dwa lata później ustanowiono Międzynarodowy Dzień Kobiet, mający służyć propagowaniu idei praw kobiet oraz przypominać o równości obu płci.

W Polsce święto  nabrało popularności w czasach PRL. Dziś to wciąż doskonała okazja do tego, aby złożyć życzenia i wręczyć podarunek kobietom.

Chłopcy z naszej szkoły postanowili dotrzymać tradycji  i przygotowali życzenia dla Pań i koleżanek.

• REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Określa się terminy postępowania rekrutacyjnego  na rok szkolny 2021/2022
            - do oddziałów przedszkolnych od 2 marca 2021 do 2 kwietnia 2021
            - do klasy I od 8 marca 2021 do 2 kwietnia 2021

Ze względu na  pandemię Covid  i  zmianę terminu ferii zimowych zmieniły się też dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2020/21

21 grudnia 2020

22 grudnia 2020r

7 kwietnia 2021r

30 kwietnia 2021

4 czerwca 2021r

EGZAMIN KLASA VIII:  25, 26 i 27 maja 2021

• WAŻNA INFORMACJA

OD DNIA 18 STYCZNIA 2021 NAUKĘ STACJONARNĄ ROZPOCZYNAJĄ UCZNIOWIE KLAS I- III. DO SZKOŁY MOGĄ UCZĘSZCZAĆ UCZNIOWIE BEZ OBJAWÓW CHOROBOWYCH. DZIECI POWINNE BYĆ ZAOPATRZONE W MASECZKI, Z KTÓRYCH BĘDĄ KORZYSTAĆ W PRZESTRZENI WSPÓLNEJ SZKOŁY.

PROSIMY RODZICÓW O SZCZEGÓLNE PRZESTRZEGANIE ZASAD REŻIMU SANITARNEGO NA TERENIE SZKOŁY.

• Nowoczesne wyposażenie szkoły

W bieżącym roku szkolnym Publiczna Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Szwagrowie otrzymała dotację celową z Ministerstwa Edukacji Narodowej na wyposażenie w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych -biologia, geografia, chemia i fizyka - w publicznych szkołach podstawowych.
                    Kwota przekazana przez rząd na zakup pomocy dydaktycznych wynosi 75.000zł. W ramach projektu bardzo dobrze wyposażono pracownie w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Zostały zakupione dwa monitory interaktywne oraz laptopy, dzięki którym uczniowie będą mogli rozwijad umiejętności TIK.
            Rolą szkoły jest bowiem przygotowanie ucznia tak, by sprostał wyzwaniom, przed którymi stanie w przyszłości. Dzięki dobremu wyposażeniu szkoła zapewnia uczniom wszechstronny rozwój, przy nastawieniu na przedmioty  przyrodnicze. Uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności poprzez innowacyjne metody nauczania, eksperymenty, samodzielne wykonywanie i obserwacje preparatów anatomicznych i histologicznych.
            Wykorzystanie posiadanej bazy w połączeniu z nowoczesnym sprzętem audiowizualnym pozwoli uatrakcyjnić proces dydaktyczny i tym samym zwiększyć jego efektywność.

Składamy serdeczne podziękowanie Burmistrzowi Miasta i Gminy Osiek - Panu Rafałowi Łysiakowi za pomoc w uzyskaniu dofinansowania na wyposażenie szkoły.

• PODZIĘKOWANIE

• PODZIEKOWANIE.pdf

DYREKTOR I GRONO PEDAGOGICZNE

PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM.ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II W SZWAGROWIE

SERDECZNIE DZIĘKUJĄ

RADZIE RODZICÓW PSP W SZWAGROWIE

FIRMIE AVIVA, FIRMIE VARMIL,

MONICE I MACIEJOWI RENDZIŃSKIM,

STANISŁAWIE I ZBIGNIEWOWI ŻYŁOM,

FIRMIE SIELEC

ZA ZAANGAŻOWANIE SPOŁECZNE

Dziękując za wielkie serce i dobrą wolę życzymy  wielu sukcesów i powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń

Szwagrów, grudzień 2020r

• KONKURS BOŻE NARODZENIE 2020

•         WYRÓŻNIONE PRACE W KONKURSIE

MAGDALENA MNICH

WOJCIECH GRABOWSKI

NATALIA JANIEC

KACPER PIERÓG

JULIA GATNY

BARTŁOMIEJ BARAN

NATALIA GATNY

MACIEJ JANIEC

BARTŁOMIEJ JANIEC

WOJCIECH SŁAWEK

JAKUB SMOLIŃSKI

Dyplomy otrzymacie w szkole.    GRATULACJE!

INFORMUJEMY, ŻE W DNIACH 21.12.2020- 03.01.2021R W NASZEJ SZKOLE TRWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA, A OD DNIA 04.01.2021 - 17.01.2021  FERIE ZIMOWE.

• WYRÓŻNIONE PRACE W KONKURSIE PLASTYCZNYM

• GRATULACJE

Bartłomiej Janiec kl. IV

Wojciech Grabowski kl. IV

Natalia Gatny kl. IV

Magdalena Mnich kl. IV

Jakub Smoliński kl. IV

Natalia Janiec kl. V

Julia Gatny kl. VI

Drodzy uczniowie, dyplomy otrzymacie jak tylko  wrócimy do szkoły.